Nejčastější dotazy

Svatební focení

svatební fotografka praha
Kde fotíš svatby?

V Praze a Středočeském kraji. Ať už máte svatbu na krásném moderním statku, na zámku, nebo u vás doma na zahradě, ráda si udělám výlet kamkoliv, stačí se domluvit! :)

Proč si vybrat Týnu jako svatební fotografku?

Moje motto: Svatební focení uvolněně, přirozeně a s úsměvem :) Záleží mi na tom, abyste si čas strávený před foťákem užili a nestresovali se nudným pózováním. Při vašem párovém focení během svatby se projdeme, popovídáme a užijete si klidnou chvilku jen pro vás dva. A tak vzniknou vaše uvolněné a přirozené fotky plné úsměvů. Během dne zachycuji momentky a vše, co se kolem mě děje.

Ráda vám nasdílím zkušenosti a tipy na online předsvatební schůzce a ráda vám pomohu i během dne. Už několikrát jsem nevěstám nasazovala závoj, anebo se svědky koordinovala program. Jednoduše a stručně: snažím se, aby váš den proběhl co nejvíce v klidu a v pohodě. :)

Nafotila jsem už přes 60 svateb, všichni klienti jsou nadšení a často se stává, že se nevidíme naposledy a dokumentuji pak jejich rodinný život. O tom vypovídají i krásné recenze, mrkněte sem.

Co vše je v ceně svatebního focení?

Celková cena se odvíjí od počtu hodin focení a zahrnuje: vybranou délku focení, dodání fotek do 14 dnů od svatby, fotky ke stažení v plné kvalitě v krásné online galerii, online schůzku měsíc před svatbou, sdílení tipů a zkušeností z několika desítek svateb a dopravu na místo.

Kolik dostaneme fotek?

Nemám ráda balíčky a omezování počtem fotek. Pošlu vám všechny upravené a mnou vybrané fotky, které během dne nafotím. Počet záleží na délce focení, z celého dne to může být i 500 kusů, z hodinového focení kolem 100 kusů.

Během svateb fotím na rychlou sekvenci a z každé sekvence/momentu vyberu minimálně jednu fotku, nejčastěji ale rovnou více kusů. Ve finální galerii tak najdete opravdu všechny momenty z celého dne. Nafocených neupravených fotek je velké množství (několik tisíc) a proto je pro vás pečlivě třídím, upravuji, dolaďuji. Neupravené fotky neposílám, stejně jako ostatní fotografové, protože mi záleží na tom, aby celá galerie byla perfektní a výsledek sjednocený. :)

Kdy a jak dostaneme fotky?

Do 14 dnů vám posílám upravené, mnou vybrané fotky z celého dne v nádherné online galerii. Fotky jsou roztříděné do složek, např. obřad, skupinové fotky, detaily. Galerii sdílím formou odkazu, který můžete dále nasdílet i své rodině či hostům. Ráda vám zašlu ukázku galerie, stačí se mi ozvat přes rezervační formulář.

Jak probíhá platba a závazná rezervace?

Zasílám vám zálohovou fakturu na 50 % z ceny a po uhrazení je termín jen váš. Zbytek ceny je splatný 1 týden po svatbě. Po úhradě celé zbylé částky odesílám finální galerii.

Jak probíhá předsvatební online schůzka?

Ráda vás poznám ještě před svatbou. :) Probereme váš den, přání, program a nasdílím vám také mé zkušenosti z několika desítek nafocených svateb. Schůzka probíhá online přes videohovor. Termín bychom domluvili později, ideální je zavolat si cca měsíc před svatbou.

Rodinné, těhotenské a párové focení

Kde budeme fotit?

Fotím v Praze v přírodě ve vybraných pražských parcích – na místech, která mám ověřená tak, aby vznikly co nejkrásnější fotky. Nejraději fotím na Petříně, ve Stromovce, nebo v Havlíčkových sadech.

Kdy si rezervovat termín

Ozvěte se nejlépe co nejdříve. Jedině tak vám mohu garantovat volný termín ve vámi preferovaném období. U rodinných focení zpravidla obsazuji termíny 2 měsíce předem, u těhotenského focení je nejlepší se ozvat co nejdříve –⁠ ideální je fotit kolem 40. týdne těhotenství.

Fotím v pracovních dnech, odpoledne či navečer (víkendy mám rezervované pro focení svateb). Konkrétní volné termíny a místa vám ráda napíšu, stačí se ozvat přes rezervační formulář.

Kolik fotek je v ceně?

Těšit se můžete na 50–70 ks upravených fotek. Fotky vybírám sama a neprobíhá tedy schvalovací proces. Do galerie zahrnu různé momentky, výrazy v obličeji a také varianty jedné fotky. Neupravené fotky a RAW soubory neposkytuji.

Jak a kdy dostaneme fotky?

Do 14 dnů vám posílám upravené, mnou vybrané fotky v nádherné online galerii. Odtud si můžete všechny fotky stáhnout rovnou do počítače nebo mobilu.

Jak probíhá platba?

Cena za focení je 3 500 Kč. Pro závaznou rezervaci termínu se platí nevratná záloha 1 000 Kč převodem na účet. Platba doplatku probíhá na fakturu (převodem na účet).

Jak se na focení připravit?

Na focení doporučuji spíše jednodušší oblečení bez nápisů a křiklavých barev. Určitě si vezměte něco, v čem se budete cítit dobře a pohodlně. Budeme mít spoustu času, takže se určitě nebráním tomu, abyste si vzali i více outfitů :)
S sebou si můžete vzít i „rekvizity“. Platí to hlavně u dětí, ale i dospělých. Vezměte všechno, co vás napadne, co máte vy nebo děti rádi – oblíbené hračky, kytaru, bublifuk, míč nebo doplňky jako třeba klobouk.
Pokud jdeme fotit těhotenské fotky, určitě můžete vzít botičky, fotku z ultrazvuku nebo cokoliv, co máte pro miminko připravené.

Nehodí se nám termín, chceme focení přesunout/zrušit.

Dejte mi prosím co nejdříve vědět, ať už e-mailem nebo sms. Ať už přijde nemoc nebo neočekávaná událost, vždy se snažím vám co nejvíce vyjít vstříc a najít náhradní termín. V případě úplného zrušení (méně než 24 hodin před focením) propadá záloha 1000 Kč bez náhrady.

Máme dárkový poukaz, jak ho můžeme uplatnit?

Ozvěte se mi prosím co nejdříve po obdržení poukazu, jedině tak vám mohu garantovat volný termín ve vámi preferovaném období. Na každém dárkovém poukazu najdete jedinečný kód a datum platnosti. Platnost je 12 měsíců od data nákupu a doba platnosti nelze prodloužit.

Nenašli jste odpověď?

Napište mi! Ráda zodpovím jakýkoliv dotaz ohledně
vašeho focení :)